Henkilökunta

Museonjohtaja

Museonjohtaja Pirkko Siitari
pirkko.siitari@kiasma.fi

Museonjohtajan assistentti
(0294 500 516)

Viestintä ja markkinointi

Viestintäosasto
KiasmaViestinta@kiasma.fi

Viestintäpäällikkö Piia Laita
piia.laita@kiasma.fi . . . (0294 500 507)

Markkinointipäällikkö Inka Hein
inka.hein@kiasma.fi . . . (0294 500 653)

Tiedottaja Päivi Oja
paivi.oja@kiasma.fi . . . (0294 500 534)

Graafinen suunnittelija Timo Vartiainen
timo.vartiainen@kiasma.fi . . . (0294 500 535)

Verkkomediasuunnittelija Janne Heinonen
janne.heinonen@kiasma.fi . . . (0294 500 532)

Markkinointisuunnittelija Päivi Hilska
paivi.hilska@kiasma.fi . . . (0294 500 668)

Tilavaraukset
tilavaraukset@kiasma.fi . . . (0294 500 650)

Näyttelytoiminta

Intendentti Marja Sakari (vaihtuvat näyttelyt)
marja.sakari@kiasma.fi . . . (0294 500 519)

Intendentti Arja Miller (kokoelmat)
arja.miller@kiasma.fi . . . (0294 500 537)

Amanuenssi Eija Aarnio (kokoelmat)
eija.aarnio@kiasma.fi . . . (0294 500 518)

Amanuenssi Leevi Haapala (kokoelmat)
leevi.haapala@kiasma.fi . . . (0294 500 538)

Amanuenssi Kati Kivinen
kati.t.kivinen@kiasma.fi . . . (0294 500 540)

Amanuenssi Jari-Pekka Vanhala
jari-pekka.vanhala@kiasma.fi . . . (0294 500 517)

Amanuenssi Patrik Nyberg
patrik.nyberg@kiasma.fi . . . (0294 500 541)

Kiasma-teatteri

Vastaava tuottaja Jonna Strandberg
jonna.strandberg@kiasma.fi . . . (0294 500 649, 0400 179 057)

Tuottaja Sanni Pajula
sanni.pajula@kiasma.fi . . . (0294 500 512, 040 725 3819)

Tuottaja, URB-festivaali Mikael Aaltonen
mikael.aaltonen@kiasma.fi . . . (0294 500 659)

AV-mestari Heikki Paasonen
heikki.paasonen@kiasma.fi . . . (0294 500 546, 0400 179 058)

AV-mestari Mari Kujala
mari.kujala@kiasma.fi . . . (0294 500 543, 040 351 9339)

Valot Jani-Matti Salo
jani-matti.salo@kiasma.fi . . . (0294 500 544, 0400 179 056)

Ääni Joonas Pehrsson
joonas.pehrsson@kiasma.fi . . . (0294 500 545, 0400 179 054)

Yleisötyö

Vastaava museolehtori Minna Raitmaa
minna.raitmaa@kiasma.fi . . . (0294 500 515)

Museolehtori Sanna Hirvonen
sanna.hirvonen@kiasma.fi . . . (0294 500 514)

Museolehtori Tuija Rantala (työpajat)
tuija.rantala@kiasma.fi . . . (0294 500 521)

Tuottaja Maria Rantamaula
maria.rantamaula@kiasma.fi . . . (0294 500 654)

Kokoelmahallintaosasto

Koordinointi

Näyttelyregistraattori, logistiikkakoordinaattori Riitta Rajalin
riitta.rajalin@kansallisgalleria.fi . . . (0294 500 565, 040 716 2947)

Kirjasto

Vastaava tietoasiantuntija Piia Pitkänen
piia.pitkanen@kansallisgalleria.fi . . . (0294 500 527)

Valokuvaamo

Kuvaamopalvelupäällikkö, erikoissuunnittelija Perttu Rastas
perttu.rastas@kansallisgalleria.fi . . . (0294 500 525)

Valokuvaaja Petri Virtanen
petri.virtanen@kansallisgalleria.fi . . . (0294 500 554)

Valokuvaaja Pirje Mykkänen
pirje.mykkanen@kansallisgalleria.fi . . . (0294 500 555)

Konservointi

Vastaava konservaattori Siukku Nurminen
siukku.nurminen@kansallisgalleria.fi . . . (0294 500 529)

Konservaattori Ilkka Heikkinen
ilkka.heikkinen@kansallisgalleria.fi . . . (0294 500 531)

Museotekniikka

Projektipäällikkö Antti Yli-Tepsa
antti.yli-tepsa@kansallisgalleria.fi . . . (0294 500 567)

Näyttelymestarit

Jari Kantanen (näyttelyt)
jari.kantanen@kansallisgalleria.fi . . . (0294 500 563)

Kati Kivinen (kehystys, maalaus)
kati.kivinen@kansallisgalleria.fi . . . (0294 500 568)

Matti Leino (sähkö)
matti.leino@kansallisgalleria.fi . . . (0294 500 564)

Reijo Liski (kokoelmat)
reijo.liski@kansallisgalleria.fi . . . (0294 500 562)

Mikko Hintz (näyttelyt)
mikko.hintz@kansallisgalleria.fi . . . (0294 500 566)

AV-mestarit

Esa Niiniranta
esa.niiniranta@kansallisgalleria.fi . . . (0294 500 560)

Jouni Lähteenaho
jouni.lahteenaho@kansallisgalleria.fi . . . (0294 500 558)

Talous- ja hallinto-osasto

Taloushallinto

Talouspäällikkö Tarja Grönberg
tarja.gronberg@kansallisgalleria.fi . . . (0294 500 345)

Asiakaspalvelu

Asiakaspalvelupäällikkö Jouni Jomppanen
jouni.jomppanen@kansallisgalleria.fi . . . (0294 500 578)

Palveluesimies Tuula Lehtonen
tuula.lehtonen@kansallisgalleria.fi . . . (0294 500 583)

Tietohallinto

Järjestelmäasiantuntija Turo Katajisto
turo.katajisto@kansallisgalleria.fi . . . (0294 500 557)

Postitus

Virastomestari Kati Ruohomäki (0294 500 590)